Bitcoin Ponad 23 tys. dolarów, Megan Thee Stallion mówi „Bitcoin to naprawdę mądra inwestycja“.

W czwartek (17 grudnia), z Bitcoin handlujących około 23K dolarów, amerykańska kobieta raper, piosenkarka i songwriter Megan Thee Ogier („HOT GIRL MEG“ Twitter) powiedział jej pięć milionów zwolenników, że jest ona oddanie 1 milion dolarów w BTC.

Według danych CryptoCompare, Bitcoin był handlu aż 23.014 dolarów na 18:30 UTC w czwartek (17 grudnia); obecnie (na 10:30 UTC w grudniu 18), cena Bitcoin jest około 22.976 dolarów, aż 1,61% w ciągu ostatnich 24 godzin.

Kryptoanalityk Mati Greenspan, założyciel startupu FinTech Quantum Economics, powiedział wczoraj w swoim codziennym biuletynie, że Bitcoin System handluje „nienaładowanymi wodami“ (tzn. jesteśmy w trybie „ustalania cen“):

„Kiedy ten rajd ruszył, wspomnieliśmy, że nie było zauważalnych poziomów oporu pomiędzy 14.000 a 20.000 dolarów. Teraz, gdy minęliśmy poprzednie rekordy wszechczasów, na wykresie nie ma już poziomów, które mogłyby wskazywać, gdzie cena może ostatecznie się przebić. Jednak w pewnym momencie się ona podniesie. Możecie być tego pewni.

„Nie zabiliśmy cykli rynkowych, ani nie wymknęliśmy się spod kontroli zasad, na których działa kapitalizm“. Niedźwiedzie są w tej chwili w stanie hibernacji, ale w końcu wrócą. Ale nie ma nikogo na planecie, kto byłby w stanie przewidzieć, kiedy i za jaką cenę to nastąpi.

„Z tego co wiemy, może to być dosłownie każda liczba od 23.800 do 1 miliona dolarów za monetę, a nawet więcej. Patrząc na tę krótką historię Bitcoin’a w skali logu, wezwanie Minerd’a do zapłacenia 400.000 dolarów też nie wydaje się całkowicie szalone.“

Co do kryptoanalityka Larka Davisa, to miał do powiedzenia o ostatniej akcji cenowej Bitcoin’a:

To już trzeci tydzień, w którym #bitcoin był powyżej swojego cotygodniowego wysokiego zamknięcia 2017, widać, co się stało dwa razy ostatni. Dopiero zaczynamy. pic.twitter.com/u968Pmn3k9

– Lark Davis (@TheCryptoLark) 18 grudnia 2020 r.
Tyler Winklevoss, założyciel i dyrektor generalny cyfrowej giełdy aktywów Gemini, również uważa, że Bitcoin „dopiero zaczyna“.

– Tyler Winklevoss (@tyler) 17 grudnia 2020 r.
Uważa on również, że dla przyszłych pokoleń „Ryczące lata dwudzieste“ nie będą odnosiły się do lat dwudziestych, ale do obecnej dekady i będą kojarzone z Bitcoinem:

W przyszłości, okres w historii USA znany jako „Roaring Twenties“ będzie dotyczył #Bitcoin’a

– Tyler Winklevoss (@tyler) 18 grudnia 2020 r.
Analityk On-chain Willy Woo wykorzystał ten interesujący wykres, aby pokazać, jak Bitcoin wypadł w porównaniu do złota w ciągu ostatnich 11 lat:

Jeden dolar zainwestowany w Bitcoin po jego pierwszej cenie rynkowej byłby dziś wart 29,8 mln dolarów. Ten dolar zainwestowany w złoto byłby wart pasek snickersów.

W tym wykresie cofnąłem zegar, aby uwzględnić ostatni naprawdę duży bieg złota w latach 70-tych (kiedy struktura pieniędzy została zresetowana). pic.twitter.com/STcdJM1Ufv

– Willy Woo (@woonomic) 18 grudnia 2020 r.
O 18:28 UTC 17 grudnia Megan Thee Ogier tweetowała, że aby uczcić swoją współpracę z zespołem Square’s Cash App, rozdaje darmowe BTC każdemu, kto odpowie na jej tweet z hashtagiem #BTCOINMEG. A potem, o 01:19 UTC 18 grudnia, powiedziała ponad pięciu milionom zwolenników, że „Bitcoin to naprawdę mądra inwestycja“.

Hotties Bitcoin jest naprawdę mądrą inwestycją i rośnie w czasie, upewnij się, że nadal upuszczasz nazwy aplikacji gotówkowych, więc zadzwoń może zrobić inteligentne ruchy pieniędzy

– HOT GIRL MEG (@theestallion) 18 grudnia 2020 r.
Wygląda na to, że szczęśliwy wybrany otrzyma 50.000 satoshis, czyli 0,0005 BTC (obecnie warte około 11,50$):

– Savannah Busby (@savannahbusby7) 17 grudnia 2020 r.
I wreszcie, Dave Portnoy, Dave Portnoy, założyciel i prezes Barstool Sports, który sprzedał wszystkie swoje krypto w sierpniu, mówi „to wspaniały czas na bycie Bitcoinerem“ i że ludzie Bitcoinów „robią Lambadę w mediach społecznościowych“. Mówi też, że kiedy cena Bitcoinów przekroczyła 20 tys. dolarów, wiedział, że to będzie paraboliczne.