Bitcoin (BTC), pierwsza i największa kryptokurna waluta typu „market cap“, jest czysto zdecentralizowaną, cyfrową walutą, która pojawiła się w 2009 roku. Od tego czasu Bitcoin rozwijał się praktycznie od zera, by w grudniu 2017 roku osiągnąć swój wszechczasowy szczyt 20.000 dolarów.

Bitcoin widział również czarne dni, ponieważ podczas historycznego krachu rynkowego w marcu, spadł do 3.800 dolarów z 7.700 dolarów zrzucając 50% swojej wartości wtedy. Bitcoin Revolution jednak szybko odbił się, jak zauważono, odzyskał wszystko, a nawet więcej z tego, co stracił.

W maju, Bitcoin miał swoją trzecią połowę, co spowodowało, że wydobycie BTC spadło o połowę z 12,5 dolarów do 6,25 dolarów BTC. Zmniejszenie o połowę, które jest odnotowywane jako w większości bycze, było wynikiem trwającej miesiąc walki konsolidacyjnej.

Pod koniec lipca Bitcoin wybuchł z tej walki konsolidacyjnej, która przekroczyła poziom 10.000 dolarów i osiągnęła 11.000 dolarów. W ciągu ostatnich kilku tygodni, Bitcoin testował 12.000 dolarów, podczas gdy byki kierowały się cenami tak wysokimi jak 12.400 dolarów w poniedziałek, ustalając świeże roczne hossy w tym procesie.

BTC/USD Daily Chart

W momencie pisania, Bitcoin (BTC) jest notowany na 11.423 USD.

Ostatnie dane przedstawiają dni handlu Bitcoinem (BTC) poniżej $10K Numerowane
Od momentu powstania Bitcoin’a w 2009 roku, BTC przez dłuższy czas nie obracała powyżej psychologicznego poziomu 10.000 dolarów. W ciągu ostatnich kilku tygodni, BTC utrzymywała się na stosunkowo stabilnym poziomie powyżej 10.000 dolarów.

Analityk, który pozostawał incognito jako „Hsaka“, zauważył, że ten ostatni bieg byków jest czwartym najdłuższym okresem BTC pozostawał powyżej 10.000 dolarów. Najdłuższa smuga była w listopadzie 2017 roku, który Bitcoin pozostał 63 dni, a następnie w czerwcu i lipcu 2019 roku, który widział odpowiednio 25 i 28 dni.

Wpływ przedłużonego pobytu Bitcoina powyżej 10.000 dolarów na szanse na ogromny trend byków jest jeszcze nieznany. Ale inne dane w łańcuchu wskazują, że może to przyczynić się do szerszego obrazu.

OKEx zauważył ostatnio w raporcie analityków, że rosnący rynek postrzega 10.000$ jako kluczowy poziom wsparcia, ponieważ inwestorzy, którzy otworzyli kilka pozycji pomiędzy 6.200$ a 9.700$ są w zielonym kolorze. Zauważono również wzrost nowych pozycji na poziomie $10.000, co w konsekwencji zmniejszyło presję na sprzedaż BTC. To jest powiedziane;

„Te spostrzeżenia – wraz z widocznym brakiem presji spadkowej i ogólnie pozytywnym nastawieniem rynku wokół tej ostatniej akcji cenowej – sugerują, że dni handlu Bitcoinami poniżej 10 000 dolarów mogą być policzone“.

Znaczenie poziomu wsparcia w wysokości 10.000 dolarów dla szerszego obrazu jest poparte przez pozytywne czynniki fundamentalne, takie jak stały napływ instytucjonalny i rosnący hashrat, który wskazuje na stabilność BTC Miners, odstraszając od potencjalnych wyprzedaży.

Ostatnie dane wskazują, że górnicy są byczy na średnio- i długoterminową cenę BTC, podczas gdy dane wskazują, że otwarty rynek kontraktów terminowych na Bitcoin CME osiągnął nowy wysoki poziom.

Otwarte zainteresowanie kontraktami opcyjnymi na Bitcoin (BTC) osiągnęło poziom 2 mld dolarów. Wartość aktywów w skali szarości również uderzyła w nowy ATH powyżej 6,1 mld dolarów, co wskazuje na rosnące zainteresowanie walutami kryptograficznymi.

Salda Bitcoinów na giełdach. Dzięki uprzejmości: Glassnode.

Salda BTC na giełdach odnotowały ogromny spadek, ostatnio obserwowany od 2017 roku. Analityk stwierdził, że może to wskazywać na rosnące zaufanie wśród BTC Hodlerów, które jest uważane za bycze.

Według danych Glassnode’a, na giełdach, na których się znajduje, znajduje się obecnie 2,6 mln Bitcoinów, co jest najniższym wynikiem od listopada 2018 roku.

Najlepszym czasem na kupno Bitcoina jest teraz – „Rich Dad Poor Dad“ Autor
Robert Kiyosaki, wybitny zwolennik Bitcoin niedawno stwierdził na tweeterze, że nie ma już czasu na „myślenie“ o zakupie bezpiecznych schronisk, takich jak Bitcoin, ponieważ słabość dolara wciąż się pogarsza. Przewidział duży kryzys bankowy, powołując się na wysypisko akcji Warrena Buffeta.

Sierpień widzi nowe obawy związane z globalnym statusem gospodarczym, podczas gdy instytucje postrzegają Bitcoina jako szansę.